Strefa BHP Poniatowa - artykuły BHP, odzież robocza, obuwie ochronne

foto
Dystrybutor odzieży
roboczej i artykułów BHP

Sprzęt przeciwpożarowy

GAŚNICA PROSZKOWA

Gaśnica przeznaczona jest do gaszenia pożarów ciał stałych, cieczy, gazów oraz urządzeń elektrycznych pod napięciem do 1000 V.
Gaśnica ta gasi pożary z grup ABC.
A - do gaszenia pożarów ciał stałych, które paląc się nie tylko powodują płomień, ale także ulegają rozżarzeniu np. drewna, papieru, gumy
B - do gaszenia pożarów cieczy i ciał stałych, które paląc się ulegają stopieniu np. benzyny, polietylenu, smoły,
C - do gaszenia pożarów gazów palnych np. metanu, acetylenu, propanu

Gaśnica proszkowa GP-2xABC znajduje zastosowanie szczególnie w zabezpieczeniu przeciwpożarowym samochodów, biur, mieszkań.
Gaśnica proszkowa GP-4xABC znajduje szczególne zastosowanie do zabezpieczenia przeciwpożarowego samochodów, warsztatów, magazynów, hal przemysłowych, zakładów energetycznych.
Gaśnica proszkowa GP-6x ABC znajduje szczególne zastosowanie do zabezpieczenia przeciwpożarowego warsztatów,magazynów,hal produkcyjnych, podziemnych wyrobisk górniczych, zakładów energetycznych chemicznych.

KOC GAŚNICZY

Wykonany z wytrzymałego materiału z włókna szklanego, do zamocowania na ścianie.
Jest niezbędny zarówno w firmie jak i przy kominku, na kempingu, w kuchni. Kocem pokrywamy źródło ognia, a obrzeża dokładnie dociskamy do podłoża, dzięki czemu ograniczamy dostęp tlenu do palącego się materiału.Służy jako podręczny sprzęt przeciwpożarowy. Stosowany również jako kurtyna spawalnicza.