Strefa BHP Poniatowa - artykuły BHP, odzież robocza, obuwie ochronne

foto
Dystrybutor odzieży
roboczej i artykułów BHP

Nauszniki przeciwhałasowe

NAUSZNIKI PRZECIWHAŁASOWE PELTOR OPTIME I

Ochronniki Optime I zapewniają uniwersalną ochronę, a ich cechą charakterystyczną jest niewielki ciężar. Połączenie małych gabarytów z dużą głębokością wewnętrzną umożliwia łatwe łączenie z innymi urządzeniami i zapewnia wygodne dopasowanie do uszu. Szerokie, wygodne pierścienie uszczelniające są wypełnione połączeniem płynu i gąbki, co umożliwia optymalne dopasowanie i niewielki nacisk, zapewniając maksymalną wygodę nawet w czasie długotrwałego użytkowania. Idealne do zastosowania w otoczeniu o umiarkowanym natężeniu dźwięku, takim jak warsztat, sklep metalowy lub drukarnia, ale również na otwartej przestrzeni, na przykład podczas koszenia trawnika.
Dostępne wersje: z pałąkiem nagłownym H510A, z pałąkiem nakarkowym H510B, nahełmowe H510P3E
Zakres tłumienia 87 dB(A)-98 dB(A) SNR 27 dB

NAUSZNIKI PRZECIWHAŁASOWE PELTOR OPTIME II

Ochronniki Optime II zaprojektowano do użytku w środowisku, w którym użytkownik jest szczególnie narażony na działanie hałasu, dlatego tłumią one w maksymalnym stopniu również dźwięki o bardzo niskiej częstotliwości. Pierścienie uszczelniające są wypełnione specjalnym połączeniem płynu i gąbki. Połączenie to zapewnia idealne dopasowanie i niewielki ucisk, dzięki czemu uzyskano maksymalną wygodę nawet w czasie długotrwałego użytkowania. Pierścienie uszczelniające są wyposażone w kanaliki wentylacyjne i zostały pokryte miękką i higieniczną folią. Ochronników Optime II można używać w otoczeniu, w którym występuje duże nasilenie hałasu związanego z przemysłem, pracą maszyn, hałasem na lotniskach lub w rolnictwie.
Dostępne wersje: z pałąkiem nagłownym H520A, z pałąkiem nakarkowym H520B, nahełmowe H520P3E
Zakres tłumienia 94 dB(A)-105 dB(A) SNR 31 dB

NAUSZNIKI PRZECIWHAŁASOWE PELTOR OPTIME III

Ochronniki Optime III to super ochronniki słuchu przeznaczone do zastosowań w bardzo hałaśliwym otoczeniu. Ochrona słuchu opiera się na technologii wykorzystującej podwójną obudowę, która minimalizuje rezonans w obudowie uchwytu. Zapewnia to maksymalne tłumienie dźwięków o wysokich częstotliwościach i jednocześnie umożliwia zrozumienie rozmowy i wydawanych poleceń. Akustyczne połączenie między wewnętrzną przestrzenią i przestrzenią pomiędzy obudowami zapewnia z kolei maksymalne tłumienie przy niskich częstotliwościach.
Pierścienie uszczelniające są szerokie i wypełnione miękką gąbką, dzięki czemu nie uciskają nadmiernie i można je dokładnie dopasować.
Dostępne wersje: z pałąkiem nagłownym H540A, z pałąkiem nakarkowym H540B, nahełmowe H540P3E
Zakres tłumienia 95 dB(A)-110 dB(A) SNR 35 dB

NAUSZNIKI PRZECIWHAŁASOWE CHAPLIN B016

Przeznaczone do ochrony narządu słuchu podczas prac niosących ryzyko zagrożenia hałasem. Czasze i poduszki wykonane w całości z tworzywa ABS, pałąk z metalu i poliwęglanu, elementy łączące gumowe, gąbka tłumiąca z tworzywa sztucznego i wełny bawełnianej. Rozmiar uniwersalny.
SNR: 27, H: 28, M: 25, L: 17
Zgodne z normą EN 352-1:2002